Dobrý deň,
volám sa Peter “Pefo” Tichý, som bývalý československý juniorský a následne slovenský seniorský reprezentant v atletike, účastník dvoch olympijských hier (Atlanta 1996 – foto US Today – ja v cieli pretekov a Sydney 2000) v chôdzi na 50 km.

Po skončení aktívnej chodeckej kariéry som sa do roku 2015 venoval ultra chôdzi a ultrabehom (100 km), reprezentoval som aj v takto pokročilejšom veku Slovensko na MS.  Momentálne prevádzkujem triatlon a bežecký maratón v kategórií veteráni.

Nechcem, aby to vyznelo ako suche klišé, ale spolu s výrobkami od spol. V-O-S som spojený od roku 1999, či už to boli celozrnné chlebíky naturálne – ryžové, kukuričné, pohánkovej alebo tiež s polevami a sušeným ovocím. Vždy mi pomohli pri úprave stravy či už počas náročných tréningov, alebo ladením formy pred pretekmi a to tým, že mi nezaťažovali v žiadnej forme tráviaci trakt a pritom zasýtili.

My starší atléti / športovci sme sa vo svojej minulosti nestretávali s takým pitným a stravovacím režimom ako sú dnešné systémy podložené výskumom, doslova sme išli MS alebo OH iba na “banánoch a hroznovom cukre”.   Preto ma veľmi prekvapila a potešila novinka od spoločnosti V-O-S – RAW Ovocné guľky, ktorá nielen skvele chutí, ale nech už pred tréningom alebo po pretekoch mi dodá rýchly, “zdravší ovocný cukor”, aby som mohol začať hneď regenerovať.   Som veľký nepriateľ rafinovaného, ​​bieleho cukru, ale hroznový a ovocný cukor sú súčasťou môjho každodenného športového života. Preto tieto výrobky môžem odporučiť všetkým, ktorí aktívne žijú svoj život.

Ak chcete, pozrite sa na môj web, vytrvalci tam nájdu veľa zaujímavého (tréningové denníky z prípravy, výsledky, časy, rekordy). http://www.tichypefo.wbs.cz/CHDZA.html